Cukoripari és helytörténeti gyűjtemény

Petőháza Cukoripari és helytörténeti gyűjtemény

A Magyar Cukor Zrt. Petőházi Cukorgyárának bezárásával egy 128 éves – sok embernek megélhetést adó – nagy volumenű, eredményes élelmiszeripari termelési tevékenység szűnt meg 2007-ben Petőházán. Néhány elkötelezett ember elhatározta, hogy az egykor kenyeret adó cukoripart, a gyár múltját, a múltjához kö¬tődő tárgyi, emberi, eszmei értékeket nem engedi elveszni. A Petőházi Cukormúzeum a cu¬korral kapcsolatos általános ismeretek mellett a Soproni Iparkamara területén, a mai határokon is túlnyúló, egykori Sopron vármegye vonzás-körzetében, a cukortermelésben és exportban egykoron mintegy ötven éven át országos ve¬zető szerepet játszó Soproni Cukortermelési Körzet ipartörténetét öleli fel.
A cukortermelés teljes vertikumáról, a cukorról, mint élelmiszerről, az élettanilag fontos és a téves nézetekről ad széleskörű ismereteket.

Nyitva tartás

November 1. - február 28. : előzetes bejelentkezés szükséges
Március 1. - Október 31: szerdánként 9:30 - 13:30 óráig
Előre bejelentkezett csoportok esetében rugalmas.

Jegyárak

Felnőtt: 600,- Ft